ZÁŽITKOVÝ KURZ ŠPERKU

...vyrobte své milé zásnubní prsten!


Nastala chvíle překvapit vaši lásku. Posunout váš vztah na další úroveň. Je to důležité rozhodnutí, ale už víte, že teď je ta správná chvíle. Co takhle být stoprocentně originální a zásnubní prsten jí vyrobit?!

Je to těžké?

Není! Kurzem šperku mi procházejí různí lidé různých zaměstnání, ale musím potvrdit, že pánové bývají velice šikovní, i když si to sami o sobě nemyslí. To, že jsou chlapi šikovnější potvrzuje i fakt, že zlatníků je pořád více než zlatnic.. Tak jdete do toho?

Prsten je nejjednodušším šperkem na výrobu vůbec. Celým procesem vás provedu krok za krokem, není třeba mít žádné pochybnosti. Pokud se v nějakém kroku zaseknete, vysvobodím vás a pomůžu. Samozřejmě jen do té míry, do které si budete přát. Přesně tak, abyste pak mohl říct: „To jsem ti vyrobil sám..“

Jak dlouho to bude trvat?

Časově to stihneme vyrobit za jeden den cca od 8-15h. Dále ještě musí prsten jít na zasazení kamenů a řádně opuncovat, takže celkově počítejte s tím, že to zabere dva až tři týdny, ale dá se to případně urychlit.


Cena kurzu: 11000 Kč za osobu


V ceně kurzu je zahrnuto:

- veškeré zlato, max váha 3g zlata ryzosti 14 karátů (585/1000), barva zlata dle vaší volby – bílé, žluté, růžové nebo i jejich kombinace
- zasazení vybraného kamene od profesionála
- vyřízení oficiálního ryzostního puncu na puncovním úřadu
- certifikát o absolvování kurzu a skripta ke kurzu
- dárková krabička

Kameny nejsou v ceně kurzu – každý máte jinou představu o velikosti i kvalitě diamantu nebo jiného kamene, a cena se velmi liší. přidávám orientační ceny kulatých diamantů, broušených do briliantového výbrusu: Ø 1 mm … 120 Kč, Ø 2 mm … 1500 Kč, Ø 3 mm … 4000 Kč, Ø 4 mm … 13000 Kč

U zásnubního prstenu se předpokládá, že bude s nádherným kamenem. A protože velice často bývá kámen předmětem investice a zároveň musí být v prstenu dokonale zasazen, přenecháme tuto výsadu profesionálnímu fasérovi kamenů. Jedná se totiž o náročnou činnost, na kterou jsou v našem řemesle specialisté, kteří se věnují jen tomu. Při zasazování cenných kamenů neodborníkem hrozí, že kámen praskne, nebo se jinak poškodí, nebo ještě hůř se poškodí šperk. A to rozhodně nechceme.

Chci ji překvapit, chci vědět víc...


Jak vybrat ten správný kámen a kde ho seženu?

Musí to být diamant? Obecně bych řekla, že to hodně záleží na vkusu vaší partnerky. Jsou totiž ženy, pro které jsou hodně důležité vlastnosti přisuzované kamenům a pak jsou ženy, kterým je to úplně jedno.. Takže diamant to být nemusí, ale bývá to sázka na jistotu, pokud vaše partnerka patří do té druhé kategorie.

Pak jsou také ženy, které by nikdy nechtěly nosit na ruce prsten s obrovským kamenem, protože dávají přednost drobným a jemným šperkům. Jiné byste zase mohly urazit, že jste neinvestovali dost. Ano i takové jsou, ale to snad nebude váš případ! Každopádně to lehké není… Pokud tápete a máte tu možnost, doporučuji na tento nelehký úkol zneužít vaši budoucí tchýni (máte-li dobré vztahy) nebo přemluvit nějakou normální kamarádku, ať vaši partnerku vytáhne do jakéhokoliv zlatnictví (ideálně do vícero, ať máte pak lepší představu i dobrou výmluvu proč hned nekoupit) třeba pod záminkou, že si ona sama chce vybrat nějaký prsten pro sebe. Každá žena totiž kamarádce či mámě ráda pomůže s výběrem, ale nedá ji, aby si sama také něco nevybrala.. Tímto geniálním fíglem tak sfouknete dvě mouchy jednou ranou. Nejen že se úplně nenápadně dozvíte něco o tom, jaký typ prstenu nebo i kámen se jí líbí, ale zároveň zjistíte i její přesnou velikost prstenu. Bingo!

Kámen shánět můžete i nemusíte. Mám velmi dobré dodavatele jak diamantů tak i jiných přírodních broušených kamenů, za skvělé ceny, takže stačí klidně jen vědět jaký typ a zhruba jak velký a jaký tvar například. Kameny jsou dodávané vždy s certifikátem pravosti. Nechám to tedy na vás, jak se rozhodnete.


Organizační detaily kurzu:


Kurz probíhá ve všední dny, nejlépe pondělí, ale po domluvě lze i jiný den. Přesné datum i čas si domluvíme tak, jak bude vyhovovat vám (i mně). Pokud nám cokoliv znemožní kurz v domluvený den uspořádat, vůbec nic se neděje. Domluvíme jiný termín. O své peníze rozhodně nepřijdete ani v případě, že zrušíte kurz úplně. Jen je třeba mi dát vědět aspoň tři dny před dohodnutým datem.

Kde kurz probíhá:

Vše probíhá ve vybavené zlatnické dílně rodinného domku, adresa Hlavní 17, Černolice (Praha-západ). Je to méně známá malá obec, ale poblíž jsou známější města jako Dobřichovice nebo Mníšek pod Brdy. Dopravit se ke mně můžete jednoduše autem nebo MHD. A protože jsem sama kdysi neměla auto a MHD přímo k nám do vsi nejezdí tak často, budete-li chtít, zajistím vám odvoz z nádraží Všenory nebo Dobřichovice a zase vás po skončení kurzu hodím zpátky na nádraží. Do Prahy i do Berouna je to vlakem asi půl hodinky, tj. krásný čas a jezdí to každých 15 minut někdy 10..

Jak to celé probíhá:

Kurz začne tím, že se domluvíme předem na tom, jak byste si svůj zásnubní prsten představovali. Z jakého zlata, jaké kameny atd. prostě tak, abychom vše měli dopředu připravené a zbytečně tu neztráceli čas. Kameny musí být také nakoupené dopředu. Co se vzhledu prstenu týče, buď mi zašlete nějaké vaše nápady nebo se můžeme i sejít a vymyslet, jak by měl prsten vypadat a jestli není příliš složitý na výrobu. Většinou zásnubní prsteny složité nejsou, ale opravdu hodně záleží na konkrétní představě. Jsou i takové, které se vyrobit za den nestihnou..

Až se sejdeme v dílně, seznámím vás s nářadím a stručnou bezpečností práce (je mi líto, ale musíme, není to naštěstí nic složitého). Dostanete skripta ke kurzu (zasílám i dopředu e-mailem) a podíváme se, jak budeme ve vašem konkrétním případě postupovat. Pak se už vrhneme do práce.

Až budete mít šperk hotový, necháme vsadit kameny a řádně opuncovat puncovním úřadem. Následně vás zkontaktuji a domluvíme si předání prstenu.

Co s sebou:

S sebou si kromě nějaké pracovního oblečení, třeba starého trička, kterého vám nebude líto, vemte hlavně oběd. Ten si totiž musíte zajistit sami. V dílně je k dispozici malá kuchyňka s mikrovlnnou troubou a lednicí. Pokud zapomenete a budete mít hlad, je v obci malý obchod s potravinami. Pokud nejste zvyklí se během práce najíst, klidně můžeme oběd vynechat. K dispozici vám během kurzu bude káva i čaj a drobné občerstvení.

Váš zásnubní prsten vyrobený na kurzu můžete přihlásit do soutěže o nejhezčí výrobek. Výherce získá hodnotnou odměnu. Více informací o soutěži se dozvíte přímo na místě.

Kurz není vhodný pro těžké alergiky na stříbro, zlato a ostatní kovy.

Tak jak jste se nakonec rozhodli?
Neváhejte a pojďte do toho!


Jsem si jistá, že až ji prozradíte, že jste prsten sami vyrobili, podlomí se jí kolena a řekne…

FOTOGALERIE Z KURZŮ