...vyrobte své milé zásnubní prsten!

 

 

Nastala chvíle překvapit vaši lásku. Posunout váš vztah na další úroveň.

Je to důležité rozhodnutí, ale už víte, že teď je ta správná chvíle

Co takhle být stoprocentně originální a zásnubní prsten jí vyrobit!

 

 

Je výroba zásnubního prstenu těžká?

Není! Kurzem šperku mi procházejí různí lidé různých zaměstnání, ale musím potvrdit, že pánové bývají velice šikovní, i když si to sami o sobě nemyslí. To, že jsou chlapi šikovnější potvrzuje i fakt, že zlatníků je pořád více než zlatnic.. Tak jdete do toho?

Prsten je nejjednodušším šperkem na výrobu vůbec. Celým procesem vás provedu krok za krokem, není třeba mít žádné pochybnosti. Pokud se v nějakém kroku zaseknete, vysvobodím vás a pomůžu. Samozřejmě jen do té míry, do které si budete přát. Přesně tak, abyste pak mohl říct: „To jsem ti vyrobil sám..“

Jak dlouho to bude trvat?

Zásnubní prsten stihneme vyrobit za jeden den cca od 9-15h (čas lze určitě přizpůsobit). Nejlepší varianta, jak zakrýt před přítelkyní, že se něco děje, je vzít si z práce jeden den volna. Na konkrétním dni se pak domluvíme.

Po té, co prsten vyrobíme, musí ještě jít na zasazení kamenů a řádně opuncovat, takže celkově počítejte s tím, že to zabere asi tři týdny, ale dá se to případně urychlit.

A jak vypadají prsteny, které na tomto kurzu výroby zásnubního prstenu vznikají? 

 

Cena kurzu: 14200 Kč za osobu včetně zlata

 

V ceně kurzu je zahrnuto:

- veškeré zlato, max váha 3 g zlata ryzosti 14 karátů (585/1000), barva zlata dle vaší volby – bílé, žluté, růžové nebo i jejich kombinace (zatím vždy stačilo)

- zasazení vybraného kamene od profesionála

- vyřízení oficiálního ryzostního puncu na puncovním úřadu

- certifikát o absolvování kurzu

- skripta ke kurzu v tištěné i pdf verzi

- luxusní dřevěná krabička s koženým vnitřkem

Kameny nejsou v ceně kurzu!

 

Zásnubní prsten by měl být s kamenem nejlépe s diamantem :-)

Není to samozřejmě podmínkou, ale ale tak nějak se traduje, že kámen by tam měl být. Nemusí to být nutně diamant, ale často to diamant právě je. Diamant ale nemusí být jen průhledný - diamant v dnešní době můžete mít v podstatě v celé barevné škále. A mnozí toho využívají (viz prsten nahoře se zeleným i černým diamantem)

Každý máme jinou představu o velikosti diamantu nebo jiného kamene, a cena se velmi liší.

Pro lepší představu o ceně přidávám orientační ceny kulatých čirých diamantů, broušených do briliantového výbrusu:

Ø 1 mm … 150 Kč,

Ø 2 mm … 1700 Kč

Ø 3 mm … 3500 Kč

Ø 4 mm … 12000 Kč

Ceny se samozřejmě mohou i tak hodně lišit, pokud budete chtít diamanty v nejlepší kvalitě...

Kameny do prstenu během kurzu nezasazujeme!

Velice často bývá kámen předmětem investice a zároveň musí být v prstenu dokonale zasazen, přenecháme tuto výsadu profesionálnímu zasazovači kamenů. Jedná se totiž o náročnou činnost, na kterou jsou v našem řemesle specialisté, kteří se věnují jen tomu. Při zasazování cenných kamenů neodborníkem hrozí, že kámen praskne, nebo se jinak poškodí, nebo ještě hůř se poškodí šperk. A to rozhodně nechceme.

Jak vybrat ten správný kámen a kde ho seženu?

Obecně bych řekla, že to hodně záleží na vkusu vaší partnerky. Jsou totiž ženy, pro které jsou hodně důležité vlastnosti přisuzované kamenům a pak jsou ženy, kterým je to úplně jedno.. 

Jsou také ženy, které by nikdy nechtěly nosit na ruce prsten s obrovským kamenem, protože dávají přednost drobným a jemným šperkům. Jiné byste zase mohly urazit, že jste neinvestovali dost. Ano i takové jsou, ale to snad nebude váš případ! Každopádně to lehké není…

Zde já vždycky doporučuji volte srdcem. Cítíte-li, že se vám líbí jiný kámen než nejběžnější diamant, vzhůru do toho. Jestli vás miluje, vy jí prsten sami vyrobíte, je jedno, co tam bude za kámen! 

Kde seženu kámen do zásnubního prstenu? 

Nemusíte nikde nic shánět, pokud nevíte, netušíte kde, mám své dodavatele, o vše se postarám. Domluvíme se na velikosti i barvě a samozřejmě ceně. Kameny jsou dodávané vždy s certifikátem pravosti.

 

Kdy tedy kurz probíhá?

Kurz probíhá ve všední dny. Přesné datum i čas si domluvíme tak, jak bude vyhovovat vám (i mně). Pokud nám cokoliv znemožní kurz v domluvený den uspořádat, vůbec nic se neděje. Domluvíme jiný termín. Kurz lze bezplatně zrušit minimálně tři dny před dohodnutým datem.

 

Kde kurz probíhá?

Vše probíhá ve vybavené zlatnické dílně rodinného domku, adresa Hlavní 17, Černolice (Praha-západ). Je to méně známá malá obec, blízko Dobřichovic nebo Mníšku pod Brdy. Dopravit se ke mně můžete jednoduše autem nebo MHD.

A protože jsem sama kdysi neměla auto a MHD přímo k nám do vsi nejezdí tak často, budete-li chtít, zajistím vám odvoz z nádraží Všenory nebo Dobřichovice. Do Prahy i do Berouna je to vlakem asi půl hodiny a jezdí to každých 15 minut někdy 10 z Prahy...

 

Jak to celé probíhá?

Kurz začne tím, že se domluvíme předem na tom, jak byste si svůj zásnubní prsten představovali. Z jakého zlata, jaké kameny atd. prostě tak, abychom vše měli dopředu připravené a zbytečně tu neztráceli čas.

Kameny je lepší mít také nakoupené dopředu (a nutnost, pokud chcete nějakou specialitu).

Co se vzhledu prstenu týče, buď mi zašlete nějaké vaše nápady nebo se můžeme i sejít a vymyslet, jak by měl prsten vypadat a jestli není příliš složitý na výrobu. Většinou zásnubní prsteny složité nejsou, ale opravdu hodně záleží na konkrétní představě. Jsou i takové, které se vyrobit za den nestihnou... 

Pokud si nejste jistí, jak vůbec vybírat prsten, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat - mrkněte na článek ZDE

Až se sejdeme v dílně, seznámím vás s nářadím a stručnou bezpečností práce (je mi líto, ale musíme, není to naštěstí nic složitého). Dostanete skripta ke kurzu (zasílám i dopředu e-mailem) a podíváme se, jak budeme ve vašem konkrétním případě postupovat. Pak se už vrhneme do práce.

Až budete mít šperk hotový, necháme vsadit kameny a řádně opuncovat puncovním úřadem. Následně vás zkontaktuji a domluvíme si předání prstenu.

Co s sebou?

S sebou si kromě nějaké pracovního oblečení, třeba starého trička, kterého vám nebude líto, vemte hlavně oběd. Ten si totiž musíte zajistit sami. V dílně je k dispozici malá kuchyňka s mikrovlnnou troubou a lednicí. Pokud zapomenete a budete mít hlad, je v obci malý obchod s potravinami. Pokud nejste zvyklí se během práce najíst, klidně můžeme oběd vynechat. K dispozici vám během kurzu bude káva i čaj a drobné občerstvení.

Kurz není vhodný pro těžké alergiky na stříbro, zlato a ostatní kovy.

 

Máte další otázky? Napište mi! 

Tak jak jste se nakonec rozhodli?


Neváhejte a pojďte do toho!

 

Zvládne to každý a je to úplně jiný level žádosti o ruku! 


 

Jsem si jistá, že až ji prozradíte, že jste prsten sami vyrobili, podlomí se jí kolena a řekne…

 

FOTOGALERIE Z KURZŮ

Daniel Jelínek
Daniel Jelínek
26/04/2024
Se snoubenkou jsme byli na jednodenním kurzu výroby prstenů, všechno proběhlo skvěle. Tereza byla moc milá a sympatická. Práce se povedla, odnášíme si nevšední zážitek a pěkné s láskou vyrobené prstýnky. Doporučujeme.
Aneta Vozabova
Aneta Vozabova
24/04/2024
S vyrobou snubniho prstenu na prani od pani Terezy jsem velmi spokojena. Na sperku je videt precizni rucni prace. Ocenuji take milou, rychlou komunikaci a dodrzeni terminu dodani. Moc dekuji za sperk a zlatnickou dilnu Terraya mohu s klidnym svedomim doporucit dal :-)
Čeněk
Čeněk
14/03/2024
Překrásný kurz výroby prstenů, byla to úžasná zkušenost udělat prsten pro toho druhého. Velmi jsme ocenili přátelskou atmosféru, profesionální přístup k výrobě i jasné pokyny. Měl jsem strach že prsten zkazím ale díky pečlivému a trpělivému vedení kurzu se ty strachy podařilo rozptýlit a prsten dopadl úžasně. Plusy + Příjemné prostředí a atmosféra + Schopnosti a povaha naší zlatnice + Odvoz z a na nádraží + Ochota vyzkoušet nové věci + Možnost vytvoření i méně obvyklého, komplikovanějšího designu šperku + Uklidnění i nervózního méně manuálně zručného ženicha + Zajištění že se nic nepokazí a že prsteny dobře dopadnou + Žádný tlak na časový rozsah kurzu (nikdo nás nehnal) + Dobrovolné seznámení s pejskem :) Podněty ke zlepšení? - Představit na začátku kurzu jak výroba (popř. celý den) probíhá ve stručných krocích, abychom věděli do čeho jdeme a co reálně budeme dělat? - Možná před každým krokem říct, co budou účastníci dělat, co bude dělat zlatnice? Podněty ke zlepšení se vymýšlí jen těžko protože se nám všechno moc líbilo a kurz jsme si opravdu užili. Moc děkujeme za neuvěřitelnou zkušenost :)
Terka Černá
Terka Černá
06/03/2024
Byli jsme s partnerem moc spokojení a Terezku určitě můžeme doporučit . Byla strašně moc příjemná a krásně nám vše vysvětlila ,ukázala a pomáhala když nám něco nešlo :) . Určitě doporučuji každému ,kdo by chtěl vyzkoušet tento zážitek a vyrobit si vlastní snubní prsteny. Do plusu je i to ,že jsme se dobře najedli a pokecali :) .
Katerina Gofrojova
Katerina Gofrojova
03/03/2024
Uzasny kurz na vyrobu manzelskych prstenu navzajem...doporucujeme :)
Veronika Šedá
Veronika Šedá
29/01/2024
Krásné prostředí domácí dílny a paní, která se lidem opravdu věnuje. Prošla jsem u Terky stříbrnickým kurzem a jsem velmi ráda, že jsem zvolila zrovna toto místo. Jedná se o uvolněnější prostředí, kde se člověk necítí jako ve škole, naopak - cením si velmi individuálního přístupu a děkuji za podporu v rozvíjení myšlenek a představ.
Leoš Kaplan
Leoš Kaplan
26/01/2024
Řekl bych, že Terraya nejde ani dostatečně vynachválit, aby to odpovídalo hodnotě služby, kterou jsem získal. Rozhodl jsem se pro přítelkyni osobně vyrobit zásnubní prsten pomocí rukou, ktere v životě nedělaly jakoukoliv práci s kovem a díky perfektnímu vedení Terezy se mi podařilo vyrobit prsten, který okem běžného pozorovatele působí dojmem, že musel být koupen v obchodě. Domluva probihala hladce, bez problému jsme si ujasnili možnosti toho, co je možné zvládnout, co by mohlo být příliš a to je potřeba i zmínit, že jsem obdržel dostatečné množství možností k výběru materiálů i s popisem výhod a nevýhod. Pokud plánujete dát svým zásnubám a nebo i svatbě za dost slušnou cenu osobní nádech, nemůžete tady šlápnout vedle.
Michaela Kratochvílová
Michaela Kratochvílová
08/11/2023
Víkendová výroba šperku pod vedení milé Terezky byl krásný zážitek. Prostředí u Terezky v dílně je příjemné, velmi mile vás provede celým postupem a je jen na vás a vaší fantazii, jaký výrobek si chcete vyrobit. Přes počáteční obavy máte po čase pod jejím vedením pocit, že se i z vás může stát šikovný šperkař.
Ondřej Matějka
Ondřej Matějka
08/11/2023
Velká spokojenost - přišel jsem s mlhavou představou na dárek k výročí. Paní Boháčová mi pomohla představu zformovat, velmi rychle představila koncept ke schválení a následně se pustila do výroby. Konečný výsledek předčil moje očekávání, velmi elegantní kompaktní náhrdelník s kameny a náušnice, kameny vybrané s ohledem na symboliku i estetickou stránku, vzory s přírodními motivy... prostě krása. Děkujeme!
Jana Kefurtová
Jana Kefurtová
06/11/2023
U Terezky jsem absolvovala víkendový šperkařský kurz, kde jsme si prošly základní techniky zpracování stříbra a postupně vytvořily šperk podle našich představ. Na kurzu jsme byly tři, což byl podle mého ideální počet. Terezka měla čas se nám všem věnovat a u všech nástrojů jsme se prostřídaly. Instrukce byly vždy jasné a srozumitelné, Terezka nám vše trpělivě vysvětlovala a názorně předváděla, zároveň nám nechávala co nejvíce prostoru, abychom si vše osahaly a vyzkoušely samy, což mi nesmírně vyhovovalo. Má velký dar předávat dál svoje nadšení a je vidět jak ji šperky baví. Doporučuji komukoliv, koho toto řemeslo byť i jen trochu láká a třeba se cítí, že má obě ruce levé, nebo nemá cit pro detail. V dílně všechny obavy překonáte,) Kurz může být také fantastickým dárkem!!