ZÁŽITKOVÝ KURZ ŠPERKU PRO 2-3 PŘÁTELE

...najděte si čas na přátele a vyrobte si spolu pravé šperky!

Bleskově a v rekordním čase si za jeden den vyrobíte jeden šperk ze stříbra či ze zlata. A nebudete na to sami. Vezmete s sebou někoho, kdo to ocení a s kým si užijete den naplno. Někoho z vašeho blízkého okolí, s kým rádi trávíte čas, ale už jste se třeba dlouho neviděli. Nemusí to být ani člověk vyloženě manuálně zručný, stačí aby měl chuť zkusit něco nového a hurá do toho! Zvládne to opravdu každý!


„Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.“

Elbert Hubbard americký spisovatel, nakladatel, výtvarník a filozof 1856 - 1915


Základní informace v rychlosti:

Jednodenní kurz pro dva až tři kamarády, kteří nemají problém najít si čas jeden pro druhého. 

 

Pozor!!!

Na tento kurz se nemůžete přihlásit sami!

 

Cena kurzu za osobu:

3250 Kč / stříbrný šperk

zahrnuje stříbro ryzosti 925/1000 do váhy max. 3 gramy za šperk

10450 Kč / zlatý šperk

zahrnuje zlato ryzosti 585/1000 do váhy max. 3 gramy, žluté, bílé nebo růžové

Co ještě dalšího je v ceně?

- skripta ke kurzu

- certifikát o absolvování

- odvoz z/na vlakové nádraží Všenory

- K dispozici čaj i káva po celý den a drobné pamlsky (např. sušené ovoce)

Kdy a kde kurz probíhá?

všední den 9:00 – 16:00, přesné datum i čas domlouváme podle vás

Hlavní 17, Černolice, Praha-západ (neděste se, je to kousek od Prahy!)

Co budu potřebovat s sebou?

nějaký pracovní oděv (stačí staré triko)

vlastní oběd (lze ohřát na místě)

dobrou náladu (když nebude, nevadí, vylepšíme postupně)

Veškeré podrobnosti ke kurzu:


Kurz probíhá ve všední dny, nejlépe pondělí, ale po domluvě lze i jiný všední den, a to vždy od 9:00-16:00. Přesné datum si domluvíme tak, jak bude vyhovovat vám (i mně). Pokud nám cokoliv znemožní kurz v domluvený den uspořádat, vůbec nic se neděje. Domluvíme jiný termín. Když si to váš kamarád rozmyslí, může jít místo něj kdokoliv jiný (vyrovnat se ale budete muset mezi sebou). O své peníze rozhodně nepřijdete ani v případě, že zrušíte kurz úplně. Jen je třeba mi dát vědět aspoň týden před dohodnutým datem.

Vše probíhá ve vybavené zlatnické dílně rodinného domku v Černolicích (Praha-západ). Je to méně známá malá obec, ale poblíž jsou známější města jako Dobřichovice nebo Mníšek pod Brdy. Dopravit se ke mně můžete jednoduše autem nebo MHD. A protože jsem sama kdysi neměla auto a MHD přímo k nám do vsi nejezdí tak často, budete-li chtít, zajistím vám odvoz z nádraží Všenory nebo Dobřichovice a zase vás po skončení kurzu hodím zpátky na nádraží. Do Prahy i do Berouna je to vlakem asi půl hodinky, tj. krásný čas a jezdí to každých 15 minut někdy 10..

Kurz začne seznámením se s nářadím v dílně a stručnou bezpečností práce (je mi líto, ale tohle vážně musíme, není to naštěstí nic složitého). Dostanete skripta ke kurzu a podíváme se na vaše jednoduché návrhy.

Jednoduchým návrhem jsou myšleny šperky jako prsten a přívěsek (klidně i na řetízku). Počítejte s tím, že náušnice, vzhledem k tomu, že se musí vyrobit dvě, budou náročnější. Pokud ovšem budou minimalistické, také se dají krásně stihnout. Vždycky je důležité mít více návrhů už připravených s sebou, stačí klidně fotky z internetu, ať máme z čeho vybírat. Na místě vám doporučím a vysvětlím složitost výroby u každého návrhu a sami se pak rozhodnete, do čeho se pustíte a na co si troufáte. U tohoto kurzu máte výhodu, že návrhy si můžete mezi sebou prokonzultovat už dopředu. Snadněji se vám bude na místě rozhodovat.

Pokud jste si byste rádi vyráběli ze zlata, je třeba se domluvit dopředu, jak bude vypadat váš vlastnoručně vyrobený šperk. Vyberete si, z jakého zlata chcete ho chcete mít (jestli žluté, růžové nebo bílé) a já na základě toho připravím materiál. Až budete mít šperk hotový, je třeba ho ještě nechat zkontrolovat puncovním úřadem. To si vezmu na starosti já. Pro vás to akorát znamená, že si ho nemůžete odnést hned, ale dostanete ho o něco později (buď si někde předáme nebo pošlu poštou).

S sebou si kromě nějakého pracovního oblečení, třeba starého trička, kterého vám nebude líto, vemte hlavně oběd. Ten si totiž musíte zajistit sami. V dílně je k dispozici malá kuchyňka s mikrovlnnou troubou a lednicí. Pokud zapomenete a budete mít hlad, je v obci malý obchod s potravinami. Pokud nejste zvyklí se během práce najíst, klidně můžeme oběd vynechat. K dispozici vám během kurzu bude káva i čaj a drobné občerstvení v podobě třeba sušeného ovoce.

Vaše šperky vyrobené na kurzu můžete přihlásit do soutěže o nejhezčí výrobek. Výherce získá hodnotnou odměnu. Více informací o soutěži se dozvíte přímo na místě.

Kurz není vhodný pro těžké alergiky na stříbro, zlato a ostatní kovy.


„Žij tak, aby se z tvých přátel nestali nepřátelé a z tvých nepřátel, aby se stali přátelé.“

Pythagoras, starověký řecký matematik a filozof -585 - -495 př. n. l.


JO! CHCEME SE PŘIHLÁSIT!


Tento kurz je určen pro dva až tři účastníky. Není možné si ho objednat sám.

Do poznámky v objednávce uveďte jméno kamaráda, ať vím, kdo jde s vámi.

Kurz lze bezplatně zrušit 7 dní před jeho konáním.

Kurz je nutné zaplatit předem, není možné platit až na místě!