ZÁŽITKOVÝ KURZ ŠPERKU

...vyrobte si za dva dny dva vlastní stříbrné nebo i zlaté šperky!


Cílem kurzu je vyzkoušet si základní profesionální zlatnické postupy a odnést si domů dva šperky ze stříbra nebo ze zlata . Šperk si můžete vyrobit dle vlastního návrhu nebo si vyberete z námi připravených modelů. První den kurzu proběhne krátké seznámení s řemeslem a bezpečností práce. Pak se seznámíte se základními tradičními technikami už na výrobě šperku – od návrhu, přes přípravu materiálu, samotné zhotovení, až po jeho dokončení – smirkování, leštění. Během kurzu je vám k dispozici vybavená zlatnická dílna a k ruce zlatnice, které vám se vším rády pomohou, poradí a pod jejichž vedením si výrobu šperku určitě užijete.

Pokud jste úplný začátečník rozhodně se nemusíte obávat. I člověk, který v ruce pilník nikdy nedržel, odejde nadšený z nevšedního zážitku a se šperkem, na jehož výrobu bude s radostí vzpomínat.

Vše probíhá v domácí dílně, v rodinném domku v Černolicích (Praha - Západ). Pro ty, co chtějí přijet na kurz vlakem, je zajištěn odvoz z vlakového nádraží Všenory, kde je velmi dobré spojení z Prahy – (ze Smíchovského nádraží - 25 minut, z Hlavního nádraží – 35 minut) a z Berouna.

Kurz standardně probíhá v sobotu a neděli, se začátkem v 10:00 a koncem v 16:00, včetně obědové pauzy, kterou si každý účastník může udělat dle svého. Oběd si musíte zajistit sami. Na kurzu je připraveno pouze malé občerstvení (čaj, káva a nějaké to zobání). V dílně je k dispozici malá kuchyňka s mikrovlnnou troubou a lednicí. V obci je malý obchod s potravinami, který je o víkendech otevřený.

V červenci a srpnu kurzy neprobíhají, ale Vaše šperky vyrobené na kurzu můžete přihlásit do soutěže o nejhezčí výrobek. Výherce získá hodnotnou odměnu. Více informací o soutěži se dozvíte přímo na místě.

Kurz není vhodný pro těžké alergiky na stříbro, zlato a ostatní kovy.


Cena kurzu:

4050 Kč za osobu a stříbrné šperky
14050 Kč za osobu a zlaté šperky

 

V ceně kurzu je zahrnuto :

- veškeré stříbro ryzosti 925/1000 (3g na každý výrobek) a kameny swarowski dle výběru do šperku

- nebo zlato ryzosti 585/1000 neboli 14k (maximálně však 5g celkem za výrobky ze žlutého, růžového nebo bílého zlata a případně jejich kombinací) a kameny swarowski dle výběru do šperku

- zlatnice k ruce na dva dny a vybavená zlatnická dílna

- odvoz z/na vlakové nádraží Všenory

- drobné občerstvení

- skripta ke kurzu

- certifikát o absolvování


Termíny kurzů

 

září - prosinec 2023

individuální termín je možné domluvit pro minimálně 2 účastníky, cena za osobu zůstává stejná

V červenci a srpnu kurzy neprobíhají. Termíny kurzů na další období se momentálně připravují  - klidně mi napište jako zájemce a dáme si vědět... (Aktuálně jsem na mateřské)

CHCI SE PŘIHLÁSIT NEBO KURZ DAROVAT


Rezervace je platná až po zaplacení kurzu.

Kurz lze bezplatně zrušit 10 dní před jeho konáním.