VÍKENDOVÝ ZÁŽITKOVÝ KURZ ŠPERKU

...vyrobte si za dva dny dva vlastní stříbrné nebo i zlaté šperky!

Víkendové šperkařské kurzy opět otevřeny... a na co se máte těšit?

Cílem kurzu je užít si víkend, vyzkoušet si základní profesionální zlatnické postupy a odnést si domů dva šperky ze stříbra nebo ze zlata. Šperky si vyrobíte dle vlastního návrhu nebo si i můžete vybrat z námi připravených modelů. 

První den kurzu proběhne krátké seznámení s řemeslem a bezpečností práce. Pak se seznámíte se základními tradičními technikami už přímo na výrobě šperku – od návrhu, přes přípravu materiálu, samotné zhotovení, až po jeho dokončení – smirkování, leštění. 

Během kurzu je vám k dispozici vybavená zlatnická dílna a k ruce šikovná zlatnice (většinou já), která vám se vším ráda pomůže, poradí a případně zachrání...

Pokud jste úplný začátečník rozhodně se nemusíte obávat. I člověk, který v ruce pilník nikdy nedržel, odejde nadšený z nevšedního zážitku a se šperkem, na jehož výrobu bude s radostí vzpomínat.

Vše probíhá v domácí dílně, v rodinném domku v Černolicích (Praha - Západ). Pro ty, co chtějí přijet na kurz vlakem, je zajištěn odvoz z vlakového nádraží Všenory, kde je velmi dobré spojení z Prahy – (ze Smíchovského nádraží - 25 minut, z Hlavního nádraží – 35 minut) a z Berouna.

 Cena kurzu:

4050 Kč za osobu a stříbrné šperky
14050 Kč za osobu a zlaté šperky

 

V ceně kurzu je zahrnuto :

- veškeré stříbro ryzosti 925/1000 (3g na každý výrobek) a kameny swarowski dle výběru do šperku

- nebo zlato ryzosti 585/1000 neboli 14k (maximálně však 5g celkem za výrobky ze žlutého, růžového nebo bílého zlata a případně jejich kombinací) a kameny swarowski dle výběru do šperku

- zlatnice k ruce na dva dny a vybavená zlatnická dílna

- odvoz z/na vlakové nádraží Všenory

- drobné občerstvení

- skripta ke kurzu

- certifikát o absolvování


Termíny šperkařských kurzů

 

2. - 3. 3. 2024   OBSAZENO


23. - 24. 3. 2024  OBJEDNEJTE ZDE (stříbro)


13. - 14. 4. 2024  OBSAZENO


4. - 5. 5. 2024   OBJEDNEJTE ZDE (stříbro) 


25. - 26. 5. 2024   OBJEDNEJTE ZDE (stříbro)


15. - 16. 6. 2024   OBJEDNEJTE ZDE (stříbro)

 

POKUD SE PŘIHLÁSÍ POUZE JEDEN ÚČASTNÍK, VYHRAZUJI SI PRÁVO ZMĚNY TERMÍNU. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. 

Individuální termín je možné domluvit pro minimálně 2 účastníky, cena za osobu zůstává stejná, termín pak bude nabídnut i veřejně pro třetího účastníka.

V červenci a srpnu víkendové kurzy neprobíhají. 

CHCETE SE PŘIHLÁSIT NEBO ŠPERKAŘSKÝ KURZ DAROVAT?

 

Rezervace je platná až po zaplacení kurzu.

Vouchery jsou k dispozici na e-shopu - a pokud náhodou nenajdete ten, který hledáte, dejte mi prosím vědět! 

Kurz lze bezplatně zrušit 10 dní před jeho konáním.

 

 

TĚŠÍM SE NA VÁS! JAKO VŽDY SE SEJDE SUPER PARTA, TAK NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE!

 

Čeněk
Čeněk
14/03/2024
Překrásný kurz výroby prstenů, byla to úžasná zkušenost udělat prsten pro toho druhého. Velmi jsme ocenili přátelskou atmosféru, profesionální přístup k výrobě i jasné pokyny. Měl jsem strach že prsten zkazím ale díky pečlivému a trpělivému vedení kurzu se ty strachy podařilo rozptýlit a prsten dopadl úžasně. Plusy + Příjemné prostředí a atmosféra + Schopnosti a povaha naší zlatnice + Odvoz z a na nádraží + Ochota vyzkoušet nové věci + Možnost vytvoření i méně obvyklého, komplikovanějšího designu šperku + Uklidnění i nervózního méně manuálně zručného ženicha + Zajištění že se nic nepokazí a že prsteny dobře dopadnou + Žádný tlak na časový rozsah kurzu (nikdo nás nehnal) + Dobrovolné seznámení s pejskem :) Podněty ke zlepšení? - Představit na začátku kurzu jak výroba (popř. celý den) probíhá ve stručných krocích, abychom věděli do čeho jdeme a co reálně budeme dělat? - Možná před každým krokem říct, co budou účastníci dělat, co bude dělat zlatnice? Podněty ke zlepšení se vymýšlí jen těžko protože se nám všechno moc líbilo a kurz jsme si opravdu užili. Moc děkujeme za neuvěřitelnou zkušenost :)
Terka Černá
Terka Černá
06/03/2024
Byli jsme s partnerem moc spokojení a Terezku určitě můžeme doporučit . Byla strašně moc příjemná a krásně nám vše vysvětlila ,ukázala a pomáhala když nám něco nešlo :) . Určitě doporučuji každému ,kdo by chtěl vyzkoušet tento zážitek a vyrobit si vlastní snubní prsteny. Do plusu je i to ,že jsme se dobře najedli a pokecali :) .
Katerina Gofrojova
Katerina Gofrojova
03/03/2024
Uzasny kurz na vyrobu manzelskych prstenu navzajem...doporucujeme :)
Veronika Šedá
Veronika Šedá
29/01/2024
Krásné prostředí domácí dílny a paní, která se lidem opravdu věnuje. Prošla jsem u Terky stříbrnickým kurzem a jsem velmi ráda, že jsem zvolila zrovna toto místo. Jedná se o uvolněnější prostředí, kde se člověk necítí jako ve škole, naopak - cením si velmi individuálního přístupu a děkuji za podporu v rozvíjení myšlenek a představ.
Leoš Kaplan
Leoš Kaplan
26/01/2024
Řekl bych, že Terraya nejde ani dostatečně vynachválit, aby to odpovídalo hodnotě služby, kterou jsem získal. Rozhodl jsem se pro přítelkyni osobně vyrobit zásnubní prsten pomocí rukou, ktere v životě nedělaly jakoukoliv práci s kovem a díky perfektnímu vedení Terezy se mi podařilo vyrobit prsten, který okem běžného pozorovatele působí dojmem, že musel být koupen v obchodě. Domluva probihala hladce, bez problému jsme si ujasnili možnosti toho, co je možné zvládnout, co by mohlo být příliš a to je potřeba i zmínit, že jsem obdržel dostatečné množství možností k výběru materiálů i s popisem výhod a nevýhod. Pokud plánujete dát svým zásnubám a nebo i svatbě za dost slušnou cenu osobní nádech, nemůžete tady šlápnout vedle.
Michaela Kratochvílová
Michaela Kratochvílová
08/11/2023
Víkendová výroba šperku pod vedení milé Terezky byl krásný zážitek. Prostředí u Terezky v dílně je příjemné, velmi mile vás provede celým postupem a je jen na vás a vaší fantazii, jaký výrobek si chcete vyrobit. Přes počáteční obavy máte po čase pod jejím vedením pocit, že se i z vás může stát šikovný šperkař.
Ondřej Matějka
Ondřej Matějka
08/11/2023
Velká spokojenost - přišel jsem s mlhavou představou na dárek k výročí. Paní Boháčová mi pomohla představu zformovat, velmi rychle představila koncept ke schválení a následně se pustila do výroby. Konečný výsledek předčil moje očekávání, velmi elegantní kompaktní náhrdelník s kameny a náušnice, kameny vybrané s ohledem na symboliku i estetickou stránku, vzory s přírodními motivy... prostě krása. Děkujeme!
Jana Kefurtová
Jana Kefurtová
06/11/2023
U Terezky jsem absolvovala víkendový šperkařský kurz, kde jsme si prošly základní techniky zpracování stříbra a postupně vytvořily šperk podle našich představ. Na kurzu jsme byly tři, což byl podle mého ideální počet. Terezka měla čas se nám všem věnovat a u všech nástrojů jsme se prostřídaly. Instrukce byly vždy jasné a srozumitelné, Terezka nám vše trpělivě vysvětlovala a názorně předváděla, zároveň nám nechávala co nejvíce prostoru, abychom si vše osahaly a vyzkoušely samy, což mi nesmírně vyhovovalo. Má velký dar předávat dál svoje nadšení a je vidět jak ji šperky baví. Doporučuji komukoliv, koho toto řemeslo byť i jen trochu láká a třeba se cítí, že má obě ruce levé, nebo nemá cit pro detail. V dílně všechny obavy překonáte,) Kurz může být také fantastickým dárkem!!
Jan Fuka
Jan Fuka
03/11/2023
Moc doporučuji, chválím přístup i originální nápady a provedení!!!